چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟

چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟ علت قطع نشدن صدای یخچال، ممکن است به دلایل مختلفی باشد. این صداها ممکن است ناشی از عواملی مانند جریان هوا، فشار گاز یا حتی کثیفی بوده و مشکلاتی در دستگاه را نشان دهد. برای قطع کردن صدای یخچال، ابتدا باید منبع صدا را شناسایی کنیم. در صورتی که صدا از قسمت خلفی یخچال می‌ آید، می‌توانید ابتدا بررسی کنید که آیا دستگاه به درستی روی زمین قرار گرفته است و از همه جا به خوبی پشتیبانی می‌ شود.

همچنین، چک کنید که آیا هیچ قطعه‌ ای درون یخچال به هم نمی‌ زند و همه قطعات به درستی جا به جای خود قرار گرفته‌ اند. در صورتی که صدا از داخل یخچال می‌ آید؛ بررسی کنید که آیا درب به درستی بسته شده و چیزی در مسیر قفسه‌ ها قرار ندارد که باعث ایجاد صدا شود. ما بعنوان نمایندگی جنرال الکتریک در اینجا لیستی از قطعاتی که باعث بروز این مشکل می شود را جمع آوری کردیم. شما از این اطلاعات برای عیب یابی یخچال خودتان می توانید بهره ببرید و با توجه به مدل دستگاهتان آن را تعمیر کنید. برای هر گونه راهنمایی بیشتر با تعمیرکاران ما تماس بگیرید.

چرا یخچال صدا میده؟

همه یخچال ها معمولا سر و صدا دارند که تولید این صداها از یخچال یک امر طبیعی است. اما هنگامی که این صداها ناهنجار و باعث آزار شما شوند یک عملکرد غیر طبیعی می باشد. منشا این صداهای آزاردهنده از کمپرسور دستگاه است. شنیدن این صدا باعث نگرانی شما می شود که ممکن است هر چند وقت یکبار به گوش شما برسد. باید بدانید که منبع صدا از کدام قسمت یخچال شما است زیرا این کار تاثیر بسیاری بر روی حل مشکل پیش آمده دستگاه شما دارد.

هنگامی که یخچال در حالت استاندارد است موتور کمپرسور روشن و خاموش می‌ شود تا مبرد در سیم ها جریان داشته باشد. عملکرد این صدا آنقدر آرام صورت می‌ گیرد که شما متوجه آن نخواهید شد. اما زمانی که هنگام کارکرد یکی از قطعات صدای عملکرد آن به گوش شما برسد نشان دهنده یک کارکرد غیر معمول است. در این حالت متوجه آن می‌شوید که قطعات یخچال شما دچار خرابی است و با ایراد مواجه شده اند.

راهنمای عیب یابی و حل مشکل صدای یخچال

راهنمای عیب یابی و حل مشکل صدای یخچال

موتور فن کندانسور(خنک کننده)

بیشتر یخچال های جدید ضد یخ، یک فنی دارند که سیم پیچی های کندانسور را خنک می کند. این فن عموما نزدیک کمپرسور در قسمت زیر یخچال جا سازی شده است. فن کندانسور هوا را در از میان سیم پیچی های کندانسور گذر می دهد تا گرما را از بین ببرد و همچنین هوا را از کفه تخلیه که آب دیفراست شده در آن قرار دارد عبور می دهد تا این آب بخار بشود. اگر یخچال شما صدای خیلی زیادی می دهد، می تواند مقصر قضیه فن کندانسور باشد. موتور فن کندانسور همزمان با موتور تبخیر و کمپرسور کار می کند. علاوه بر اینکه صدا تولید می کند؛ یخچال مثل همیشه هم خنک نمی کند و ممکن است مرتبا روشن و خاموش بشود.

برای اینکه فن را بررسی کنید، اول آن را از برق بکشید بعد پنل عقبی را باز کنید. هر گونه کثیفی یا انسدادی که مانع این بشود که فن درست کار کند را بردارید. اینگونه قسمت ها باید عاری از هر گونه انسدادی باشد تا هوا بتواند آزادانه عبور کند و به طور منظم کشیده بشود. اگر موتور فن دچار پوسیدگی و پارگی بشود، یا اگر تیغه های فن خراب شده باشد لازم است که تعویض بشود.

موتور فن تبخیر

موتور فن اواپراتور در محفظه فریزر قرار دارد و مسئول گردش هوا در سیم پیجی های اواپراتور است وقتی که کمپرسور دارد کار می کند. اگر یخچال شما صدای بلند می دهد که به نظر می آید این صدا از فریزر است، موتور فن اواپراتور دچار مشکل شده است. شاید متوجه بشوید که یخچالتان هم به اندازه همیشه خنک نمی کند، یا یخ سازی در یخچال بیش از زمان معمولش طول می کشد. برای اینکه فن اواپراتور و موتورش را بررسی کنید، باید یخچالتان را از برق بکشید و محفظه فن اواپراتور را بردارید. اگر دیدید هر گونه یخ زدگی ای باعث ایجاد صدا شده باید ببینید مشکل یخ زدایی از کجاست. اگر تیغه های فن شل شده باشد یا خراب شده، یا اگر شفت موتور درست نمی چرخد، باید این قطعات تعویض بشود.

محافظ موتور فن اواپراتور

این محافظ برای عایق بندی موتور و مجزا کردن آن از بست ها سوار شده روی موتور به کار برده می شود و سر و صدا را کم می کند. پارگی ها و پوسیدگی های عمومی می تواند باعث در رفتن این محافظ بشود و باعث ایجاد صدا بشود. باید به اواپراتور دسترسی پیدا کنید تا ببینید که آیا مشکل از محافظ اواپراتور هست یا خیر. حتما برق وسیله را قبل از هر گونه تعمیری قطع کنید

قطعات تعمیری دیگر

ما بیشتر قطعات مشکل زا که باعث ایجاد صدا در یخچال فریزر می شود را بررسی کردیم، ولی می تواند مشکل از قطعات دیگری هم باشد. اگر نمی توانید خودتان یخچال را تعمیر کنید با اطلاعات ارائه شده در بالا ، با تعمیرگاه مجاز مرکزی تماس حاصل نمایید.

چگونه بوق یخچال را قطع کنیم

چگونه صدای بوق یخچال را قطع کنیم؟

زمانی که با صدای بوق یخچال مواجه می شوید باید در ابتدا مشکل دستگاه خود را بیابید. در مرحله اول درب یخچال و فریزر خود را باز کنید. اگر بعد از انجام این کار صدای بوق یخچال بلند تر شود قطعا ایراد در فن گردشی یخچال شما است. اما هنگامی که متوجه تغییری نشدید باید کمپرسور را از نظر سر و صدا بررسی کنید. کمپرسور در پشت یخچال قرار دارد که سیم های بسیاری و لوله های مختلفی به آن منتهی می شوند هنگامی که متوجه شدید صدا از قسمت کمپرستور یخچال است باید روی تعویض این قطعه سرمایه گذاری کنید.

چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟

برای آنکه متوجه شوید که صدای یخچال از کدام قسمت و قطعه دستگاه می باشد باید به دنبال منبع و یافتن علت صدا باشید. کافی است تا کمی زمان صرف برای بررسی و عیب یابی منبع صدای به وجود آمده داشته باشید.

۱-به منبع صدا گوش کنید
صدای یخچال را دنبال کنید که از کدام قسمت یخچال به گوش می رسد. اگر از پایین یخچال این صدا را می شنوید. قطعا صدا از ایراد به وجود آمده در ظرف تخلیه یخچال می باشد، که دچار شل شدگی شده است. اما زمانی که این صدا از پشت یخچال باشد. به احتما بسیار یکی از قطعات تایمر یخ زدایی، فن کندانسور و یا کمپرسور دچار ایراد شده است.
گاهی نیز صدا از داخل یخچال به گوش میرسد که به دلیل خرابی در قسمت فن اوپراتور است که موجب گردش هوا در داخل فریزر و یخچال میشود.
۲-محکم کردن ظرف تخلیه
برای رفع این ایراد باید با ابزار های موجود، ظرف تخلیه را در جای خودش محکم کنید. تا آرامش و سکوت را به یخچال خود باز‌‌ گردانید.
۳-معیوب بودن تایمر یخ زدایی
مواقعی که تایمر یخ زدایی به مشکل برخورده باشد، صدایی از یخچال شما تولید میشود. اگر یخ زدگی برای محفظه های یخچال فریزر مشاهده شود نشانه خرابی در تایمر یخچال شما است. برای آنکه اطمینان حاصل کنید که آیا تایمر یخ زدایی نیازی به تامیر دارد یا خیر، باید زمان دقیق صدای یخچال را چک کنید که فقط یک یا دو بار در روز، حدودا یک ساعت در روز صدای یخچال به صدای آزادهنده تبدیل می شود.
۴-بررسی و تمیز کردن فن کندانسور
فن کندانسور معمولا در قسمت بیرونی یخچال و پشت یخچال قرار دارد. همه یخچال ها دارای فن کندانسور می باشند. برای تمیز کردن فن کندانسور و بررسی ایراد آن باید ابتدا یخچال را از برق بکشید. و در مرحله بعد با استفاده از یک برس برای تمیز کردن آلودگی های موجود در یخچال اقدام کنید. زیرا انباشته شدن این زباله ها باعث عدم کارکرد فن موتور کندانسور می شود.
۵-فن اوپراتور
بهترین و ساده ترین روش برای آنکه متوجه آن شوید که آیا صدای تولید شده از فن اوپراتور است یا خیر کافی است، کلید لامپ را فشار دهید. هنگامی که ایراد از فن اوپراتور باشد صدای تولید شده بلند تر خواهد شد زمانی که کلید لامپ فشار دادید، برای آنکه فن اوپراتور را تعویض و یا تعمیر کنید باید میزان آسیب دیدگی‌را بسنجید تا جدیت خرابی را بررسی کنید.

قسمت قرار گیری فن اپراتور در پشت فریزر و در داخل یخچال می باشد. فن اپراتور که در قسمت پشت یخچال قرار دارد و در پشت پانل با پیچ قابل دسترسی است. برای مطمئن شدن از عملکرد مناسب فن داخل، یخچال را از برق بکشید. و قطعه های سیم و گیره و سایر اجزا را از نظر نشانه های خرابی بررسی کنید. زمانی که تیغه فن آزادانه حرکت نمی کند یکی از علائم خرابی در فن اپراتور یخچال می باشد که فن به تعویض و تعمیر نیاز دارد.
۶-کمپرسور یخچال

قبل از تعمیر و یا تعویض کمپرسور یخچال مطمئن شوید که ایراد از کمپرسور یخچال است. در اولین مرحله باید با جدا کردن موتور فن کندانسور شروع کنید و دستگاه را به برق متصل کنید و بینید که آیا صدا مجدد تکرار خواهد شد یا خیر، اگر صدا ادامه داشت ممکن است ایراد از کمپرسور باشد.

چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟

۷- صدای یخچال پس از دریافت یخ

هنگامی که یخساز دستگاه شما یخ تولید می کند. پس از دریافت یخ های تولید شده صدای بسته شدن دریچه یخچال شنیده می شود و یک روند رایج در بین یخچال ها‌ می باشد.

۸- صدای غیر طبیعی درب

اگر زمانی که درب یخچال خود را باز و یا بسته می کنید، صدا از لابه لای لولای درب به گوش می رسد یک امر غیر طبیعی می باشد.

۹- صدای جریان آب در یخچال

زمانی که یخچال شما به حالت تراز قرار نداشته باشد بر روی زمین، جریان آب یا صدا صورت میگیرد. برای از بین بردن این ایراد باید دستگاه خود را در حالت تراز قرار دهید تا دیگر با مشکل مواجه نشوید.

۱۰- خرابی کمپرسور

هنگامی که دستگاه شما روشن باشد (موتور دستگاه) صدایی یکنواخت دارد. این صدا یک صدای مناسب و میزان در طی کارکرد موتور است.

۱۱- صدای یخچال هنگامی که تازه نصب شده

زمانی که شما یخچال خود را تازه نصب کرده اید. کمپرسور یخچال با سرعت بالاتری کار میکند تا دمای داخل یخچال را تامین کند. بنابراین صدای بلندتری نیز دارد و اما زمانی که دمای داخل یخچال به حد مناسب برسد صدای کمپرسور کم تر می شود.

۱۲- صدای فن یخچال

همه یخچال ها دارای فن هستند که یک فن در کنار موتور و یک فن در داخل فریزر قرار دارد. هنگام کارکرد این فن ها صدای میدهند. زمانی که از داخل یخچال و فریزر خود صداهای غیر عادی و بلند هنگام باز کردن درب گوش دادید. نشان دهنده ایراد در فن داخل یخچال می باشد.

یخچال هر چند دقیقه یکبار اتومات می کند؟

یخچال هر چند دقیقه یکبار اتومات می کند؟

مدت زمان اتومات کردن یخچال، در هر برند و مدل دستگاه متفاوت می باشد و شرایط یکسانی در اتومات کردن ندارند. اما به گفته کارشناسان و متخصصین تعمیرات و سرویس یخچال و فریزر مدت زمان اتومات یخچال و فریزر در حالت نرمال هر ۳۰ تا ۴۵ دقیقه یکبار می باشد.

صدای تق تق در یخچال

صدای تق تق در یخچال به دلیل شل شدگی ظرف تخلیه، که در زیر یخچال قرار دارد می باشد. هنگامی که این ظرف تخلیه دچار شل شدگی شود باعث بروز صداهای آزادهنده برا شما می شود. زمانی که شما با این مشکل رو به رو شدید دچار نگرانی نشوید زیرا این ایراد قابل حل می باشد. شما با جا به جایی و جا گذاری ظرف تخلیه در جای مناسب آن میتوانید از این مشکل خلاص شوید. گاهی نیز صدای تولید شده از دیفراست و یخ زدایی باعث صدای تق تق کردن یخچال میشود. زمان دیفراست فوم های بدنه بر اثر اختلاف دما، گرم و سرد میشود. (منقبض و منبسط میشود) به همین دلیل فوم های بدنه صدا میدهند که یک امر طبیعی است.

هنگامی که شما با یکی از ایرادات بالا مواجه شدید میتوانید با تماس گرفتن با تکنسین های نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک ما برای رفع ایراد دستگاه خود اقدام کنید. متخصصین ما در اسرع وقت برای خدمت دهی به شما عزیزان در هر ساعت از شبانه روز مفتخر میشوند.

چرا یخچال های جنرال الکتریک‌ صدا می دهند

یخچال های جنرال الکتریک معمولا نیاز کمتری به تعمیر‌ و تعویض قطعه در بین دیگر‌ برند و مدل یخچال پیدا میکنند. هنگامی که صدای زیاد و تق تق از یخچال جنرال الکتریک شما به گوش برسد و یا اینکه دستگاه شما دیگر بطور خودکار اتومات نکند از نشانه های خرابی دستگاه شما است. گاهی نیز یخچال شما دچار تولید صداهای آزادهنده می شود که هنگامی که یخچال شما یکی از قطعات آن دچار ایراد شوند باعث تولید صدای ناهنجار از یخچال می شود.

تراز نبودن یخچال، صدای گاز یخچال، اختلال در عملکرد سیستم برفک زدایی یخچال، عملکرد ضعیف پروانه های فن یخچال، صدای اجزای متصل به موتور یخچال نمونه های بارز‌ خرابی هایی هستند که موجب تولید صدا از یخچال می شوند. یخچال های جنرال الکتریک به دلیل عملکرد و کارکرد یکسره لازم است که هر چند دقیقه یکبار به صورت خودکار خاموش و روشن شوند.

این فاصله ی زمانی اتومات کردن یخچال معمولا ۳۰ تا ۴۵ دقیقه یکیار می باشد. یعنی یخچال شما ۳۰ تا ۴۵ دقیقه کار خواهد کرد و به صورت اتومات به مدت ۱۵ دقیقه استراحت خواهد کرد. عواملی نیز بر روی مدت زمان اتومات یخچال تاثیر بسیاری دارند که عبارتند از: مدل یخچال، عمر یخچال، دمای بیرون یخچال، حجم مواد غذایی در داخل یخچال، تعداد دفعات باز و بسته کردن درب یخچال در طول روز است.

گاهی نیز یخچال به صورت خودکار اتومات نمی شود که به دلیل خرابی تایمر ترموستات، خرابی تایمر یخ زدایی، خرابی فن اپراتور، خرابی موتور فن کندانسور، خرابی لاستیک درب، خرابی گاز یخچال و خرابی لوله های کندانسور باعث عدم این عملکرد اتومات می شود. شما با مواجه شدن با این ایرادات می توانید با تعمیر کار های مربوط نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید جنرال الکتریک تماس بگیرید. زیرا تعمیر قطعات داخلی یخچال تنها باید توسط تعمیرکاران متخصص انجام شود تا یخچال جنرال الکتریک شما دیگر با مشکل جدی تر رو به رو نشود.

چگونه صدای یخچال را قطع کنیم یکی از رایج ترین سوالاتی که است که در مورد یخچال ها وجود دارد در این مطلب سعی کردیم به صورت جامع پاسخی برای علت قطع نشدن صدای یخچال بدهیم.

نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید دوو در آمل

علت زوزه کشیدن یخچال

صدای گاز داخل یخچال یا همان مبرد به صورت صداهای مختلفی به گوش می رسد. مانند صدای گرد و غبار در داخل یک لوله آهنی، صدایی مانند زوزه کشیدن است. همه موارد مربوط به گاز داخل یخچال می باشد. هنگامی که لوله کندانسور فرسوده شده باشد یا داخل لوله ها به هر نحوی چیزی رفته باشد با انتقال گاز داخل کندانسور و موتور یخچال، صدا شنیده می شود.

گاهی اوقات بعد از جا به جایی یخچال و یا نصب اولیه دستگاه یا عواملی دیگر موجب می شود تا روغن داخل کمپرسور و لوله های کندانسور و یا اوپراتور می شود. عوامل دیگر‌ی نیز موجب بروز این ایراد می شود، مانند: خرابی فن موتور، صدای موتور، گاز یخچال، صدای کمپرسور، خرابی فن اپراتور یا یخچال، صدای پیچ های نگهدارنده موتور بدنه، ایراد در رله استارت و یا شل شدگی اتصالات یخچال باعث به وجود آمدن صدا از یخچال می شود.

اگر یخچال و یا فریزر شما بنا به هر دلایلی دچار صدای گاز شده است، می توانید برای رفع صدای آن توسط یک تکنسین ماهر و مجرب انجام دهید. توجه داشته باشید که برای رفع صدای یخچال حتما نیاز به یک متخصص حرفه ای دارید. از این رو می توانید با شرکت تعمیراتی ما تماس حاصل فرمایید تا هرچه سریع تر یک تکنسین را برای برطرف کردن ایراد دستگاه شما در محل مورد نظر شما اعزام کنند. تعمیر‌کاران متخصص ما برا رفع ایراد دستگاه شما از قطعات اورجینال و با کیفیت بالایی استفاده می کنند.

علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن

علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن یخچال دلایل گوناگونی دارد و می تواند به عوامل متعددی باز گردد. استارت زدن یخچال یکی دیگر از ایجاد صدا از یخچال می باشد. صدایی که هنگام روشن شدن یخچال به وجود می آید معمولا به دلیل آغاز کار کمپرسور است که این کار کرد باعث جریان مایعات در داخل سیستم یخچال می شود. هر نوع صدایی که از یخچال می شنوید باید پیگیره آن باشید. زیرا هر صدا علت متفاوتی دارد. هنگامی که شما اطلاعات کافی ندارید. حتما از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید. در ادامه علت صدای موتور را به صورت موردی برایتان آورده ایم.
۱_خراب شدن موتور اوپراتور
۲_صدای برگشت گاز
۳_هنگام کارکرد یخساز ساید برای تولید یخ یا استفاده از آبریز
۴_درگیر شدن پره های فن یخچال
۵_قرار گرفتن شی
۶_برخورد لوله های رف و برگشت گاز در پشت یخچال
۷_خراب شدن موتور فن کندانسور
۸_تراز نبودن یخچال
۹_شل شدن پایه های کمپرسور یا کندانسور
۱۰_خرابی رله های برد که صدای تیک تیک می دهند. تعمیر یخچال جنرال الکتریک 4/5 – (10 امتیاز)

نوشته چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟ اولین بار در نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *