حتما برای شما هم این موضوع اتفاق افتاده است که یخچال منزلتان عیب و مشکلی پیدا کرده باشد که به تنهایی نمی توانید مشکل آن را رفع نمایید. اکثر افراد بهترین گزینه را انتخاب می کنند و تمایل دارند از خدمات قابل ارائه توسط تعمیرگاه و نمایندگی های تعمیر لوازم خانگی استفاده نمایند. در این میان افرادی هم وجود دارند که پس از مشاهده ی خرابی یخچال فریزر سعی می کنند اول خودشان مشکل را برطرف سازند و در صورت نیاز به تعمیرگاه مراجعه کنند.

توجه: شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع برند یخچال از جمله تعمیرات یخچال جنرال الکتریک و همینطور تعمیرات ساید بای ساید جنرال الکتریک خود با تعمیرگاه جنرال تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک تماس حاصل فرمایید.

این مقاله به شما کمک می کند که در هنگام بروز چنین مشکلاتی در مرحله ی اول خودتان مشکل را پیدا کرده و ضمن رعایت نکات ایمنی سعی در برطرف سازی آن داشته باشید و در صورت لزوم نیز با مراکز ارائه دهنده ی سرویس های تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید. علاوه بر این ویژگی هایی را که یک تعمیرگاه و مرکز خدمات لوازم خانگی باید از آن بهرمند باشند، توضیح خواهیم داد .به منظور عیب یابی و مشخص کردن مشکل یخچال شما باید اطلاعاتی در مورد نحوه ی عملکرد و قطعاتی و …داشته باشید تا بتوانید مشکل اصلی ایجاد شده در این دستگاه را شناسایی کرده و برای برطرف سازی آن اقدام نمایید.

یخچال فریزر ساید بای ساید

بررسی چه مواردی در هنگام بروز هر گونه مشکل در عملکرد یخچال ضروری است؟

1.اطمینان از اتصال دو شاخه به برق

اولین کاری که شما باید انجام بدهید، این است که محل قرار گرفتن دستگاه را کنترل کرده و بررسی نمایید که مانعی در برابر اتصال سیم برق یخچال وجود نداشته باشد و از سالم بودن و اتصال دو شاخه به پریز برق نیز مطمئن شوید.

2.چک کردن محافظ الکترونیکی و پریز برق

در مرحله بعد لازم است که محافظ الکترونیکی یخچال را بررسی کنید، در مواردی ممکن است خاموش شدن دستگاه به دلیل خرابی محافظ باشد. برای بررسی این موضوع سیم برق را از محافظ جداکرده و مستقیم به پریز برق متصل کنید؛

در صورتی که یخچال روشن شد و به درستی کار کرد مشکل از خرابی محافظ الکترونیکی بوده است،

در غیر این صورت این امکان وجود دارد که مشکل به وجود آمده برای یخچال از اتصالی پریز برقی باشد که سیم به آن وصل شده است، برای اطمینان از سالم بودن پریز برق، وسیله ی الکترونیکی دیگری را به آن وصل کنید اگر وسیله ی مورد نظر روشن شد،پریز برق مشکلی ندارد و باید موارد دیگر را بررسی کنید.

3.قطع و وصل کردن جریان برق ساختمان

در مواردی این امکان وجود دارد که به دلیل نوسانات برق و یا پریدن فیوز برق خانه یا محل کار، در عملکرد یخچال و سایر لوازم خانگی برقی مشکلاتی ایجاد شده باشد. در این هنگام و قبل از درخواست خدمات از تعمیرگاه ها و نمایندگی های مجاز پیشنهاد می شود که یکبار جریان برق کل خانه را قطع کرده و پس از گذشت چند دقیقه مجدد فیوز را وصل کنید و سپس عملکرد دستگاه را بررسی نمایید.

4.دماسنج یخچال را نگاه کنید.

برای اطمینان از روشن بودن دستگاه شما باید دمای نشان داده شده روی دماسنج را چک کنید دمای داخلی استاندارد باید حدود 3 الی 4 درجه سانتیگراد باشد؛ اگر به این صورت نبود عقربه ی دماسنج را تغییر بدهید. عوض شدن عدد دما بر روی دماسنج و گرم شدن آن به معنی کارکرد صحیح یخچال می باشد.

5.تمیز کردن کوئل کندانسور یخچال

برای افزایش کارآیی و عملکرد بهتر دستگاه پیشنهاد می شود، کوئل را تمیز کنید تا گرماییی که در کوئل وجود دارد پخش شود.

Rate this post

نوشته تعمیر یخچال با کم ترین هزینه در منزل اولین بار در نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *