آگاهی از مشکلات متداولی که ممکن است برای لوازم خانگی منزل شما ایجاد شود و نحوه ی رفع این مشکلات، یکی از راهکارهای صرفه جویی در هزینه تعمیر این وسایل می باشد. ساید بای ساید خانه ی شما از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از آن ها دارای قطعات متفاوتی می باشند. یکی از این قسمت ها که دارای اهمیت بالایی است و اکثر افراد به صورت روزانه از آن استفاده می کنند، قسمت یخ ساز و آبسرد کن دستگاه است. در این مقاله می خواهیم به بررسی تعدادی از این مشکلاتی که ممکن است برای این قطعه ایجاد شود، بپردازیم علاوه بر این راهکار های مناسب جهت برطرف کردن آن را نیز توضیح خواهیم داد.

همان طور که گفته شد قسمت آب سرد کن و یخساز ساید بای ساید از بخش ها و قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر یک وظیفه ی خاص خودش را دارد؛ به عنوان مثال فیلتر در سیستم آبسردکن این وظیفه را دارد که مواد اضافی موجود در آب که از طریق لوله کشی وارد مخزن می شود را تصفیه کند و کیفیت آب را افزایش بدهد. بهتر است پس از خرید یخچال و فریزر حتما کاتالوگ دستگاه را مطالعه کرده و موارد نوشته شده در آن را رعایت کنید. در کاتالوگ لوازم خانگی موارد مهمی از جمله راهنمای نحوه ی استفاده درست از دستگاه، بهترین زمان سرویس و چکاپ کردن آن و چگونگی تنظیم کردن وسیله و… نوشته شده است که می تواند به کاربر و مصرف کننده کمک زیادی نماید.

یخچال فریزر ساید بای ساید

چه مشکلاتی ممکن است برای یخ ساز و آب سرد کن یخچال فریزر ساید بای ساید ایجاد شود؟

1.کاهش جریان اب خروجی از دستگاه

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای آب سرد کن ایجاد شود، کاهش جریان آب خروجی می باشد که علت آن خرابی فیلتر دستگاه می باشد معمولا فیلتر را باید در بازه های زمانی مشخصی تعویض کرد و در صورت بی توجهی به این مورد، رسوبات و مواد اضافی موجود در آب ورودی لوله های داخلی را مسدود می شود و میزان آب خروجی به شدت کاهش خواهد یافت. شما باید با توجه به زمان اشاره شده در کاتالوگ یخچال فریزر ساید بای ساید جهت تعویض فیلتر آب سرد کن اقدام کنید.

2.آب وارد محفظه ی داخلی دستگاه نمی شود.

سیستم دستگاه به این صورت طراحی شده است که آب لوله کشی وارد محفظه ی داخلی آبسرد کن می شود و سپس به شیر خروجی دستگاه منتقل می گردد. اگر آب وارد محفظه ی دستگاه نشود، به احتمال زیاد شیر ورودی آب دچار مشکل شده و برای بررسی مشکل ابتدا لازم است که از اتصال یخچال فریزر به برق و نداشتن نوسانات برقی اطمینان حاصل کنید، سپس بررسی نمایید که لوله ی ورود آب به درستی و در جای مناسب قرار گرفته است و گرفتگی در لوله ایجاد نشده باشد. البته می توانید به منظور افزایش سرعت عمل انجام این اقدامات تمامی کار را به متخصصان بسپارید و از خدمات سرویس و چکاپ دوره ای مجموعه های مختلف نظیر تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی جنرال تک سرویس بهره مند شوید.

3.از کار افتادن یخساز دستگاه

نحوه ی کار قسمت یخ ساز یخچال فریزر ساید بای ساید به این گونه است که آب پس از خروج از فیلتر وارد محفظه ی آن شده و بعد از قرار گرفتن در دمای لازم، یخ های ایجاد شده وارد محفظه خروجی دستگاه می شوند. اگر هر گونه اختلالی در این عملیات ایجاد شده باشد؛ ابتدا از روشن بودن سیستم یخساز دستگاه مطمئن شوید. برای بررسی این موضوع از روی پنل دستگاه و همچنین با توجه به توضیحات نوشته شده در داخل دفترچه ی راهنمای یخچال فریزر ساید بای ساید روشن بودن این سیستم را چک نمایید و سپس بررسی کنید که آب ورودی به آن مسدود نشده باشد و همچنین از سالم بودن فیلتر ها نیز اطمینان حاصل نمایید. اگر با چک کردن این موارد باز هم نتوانستید مشکل اصلی را شناسایی کنید؛ احتمالا نقص ایجاد شده ناشی از خرابی موتور سیستم یخ ساز ساید بای ساید و یا مشکل در سنسور ها می باشد که به دلیل تخصصی بودن این موضوع پیشنهاد می شود از افراد با تجربه و متخصصان تعمیرات یخچال فریزر و تعمیرات ساید بای ساید کمک بگیرید.

Rate this post

نوشته تعمیر و رفع مشکلات متداول آب سرد کن و یخساز در ساید بای ساید اولین بار در نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *